12 Mart 2012 Pazartesi

Şimdiki zaman...

İnsanoğlunun yaşamda en geç keşfettiği şey şimdiki zamandı.İnsan içinde yaşadığı anı derinleştirmeyi zamanla,yani zamanı azaldıkça öğreniyordu.
Şairin Romanı - Murathan Mungan


Uzun zamandır okuyamama modundayım.Belki yorgunluk belki zamansızlık belki de düşünce yoğunluğunluğundan okuduğunu anlayamama durumları işte...Başlanmış ve yarım bırakılmış bir sürü kitap bekliyor bir kenarda ama ben yeni bir kitaba başlamak istedim.Yukardaki cümleler beni içine sardı biranda,umarım keyifle okuyacağım bol zamanlarım olur.
Pazar günü tüm haftanın yorgunluğunu atması için bedeni tembelliğe bıraktım.İzlemek isteyip izleyemediğim Made İn Dagenham filmini izledim.Tarihe yeni bir sayfa açmış kadınlar ; ama hala kadınlar mücadelelerine devam etmek zorunda bu zamanda bile...Bana çok şey hatırlattı ve düşündürdü..Filmde ki iki sahne en beğendiğim diyebilirim.Haklar ayrıcalık değil,bu kadar..Kadınız biz böyle aptalca sorular sormayın artık...Kısaca güzel bir film izledim,biraz kitap okudum.Dinlendim mi yine de beden tam toparlanmış değil ;)
Ben şimdi şimdiki zamanı yaşamaya gidiyorum.
Kalın sağlıcakla...

7 yorum:

 1. Şairin Romanını okumadım ama mutlaka okumam gereken kitaplar listesinde. Tam 1o yılda yazmış Murathan Mungan...

  Filmin adı da hiç yabancı gelmedi bakacağım şimdi.

  Çook öptüm senİ Asisim

  YanıtlaSil
 2. hahaha benim Kadının Fendiymiş ayol. Ben de ismi niye yabancı gelmedi diyorum. Çok eğlenceliydi , hem de verdiği mesa itibariyle çok güzeldi.

  YanıtlaSil
 3. :)))) Lale sen verdin linkini ya ancak izleyebildim. Öptümm.

  YanıtlaSil
 4. sairin romanini bende okudum icindeki ince ayrintilar kurgusu hayal gucu beni sasirtmisti. kolay bitirememistim ben bakalim sen bitirebilecekmisin :)

  iyi haftalar :)

  YanıtlaSil
 5. Meralcim bu tarzi daha cok seviyorum bitiririm de ah zaman diyorum ya hep :)sana da iyi haftalar canim.

  YanıtlaSil
 6. " haklar ayricalik degildir. Kadiniz biz böyle aptal sorular sormayin artik"
  Evet ya evet tam benim icimden gecen cümleler bunlar.
  Ben gectim erkeklerden kadinlarimiz anlasin bilsin o bile yeter diyorum. Önce kendileri bir bilsin ki erkeklere anlatmasi kolay.

  Sevgiler

  YanıtlaSil
 7. Süntercim çoook haklısın galiba :)sevgiler sana da...

  YanıtlaSil

Hoşgeldin :)içinden geldiği gibi...

LinkWithin

In Verbindung stehende Pfosten mit Thumbnails